Formy bankowości elektronicznej

Bankowość elektroniczna to pojęcie niezwykle szerokie, pod którym kryją się wszelkie działania i usługi oferowane przez banki, umożliwiające klientom otrzymanie dostępu do rachunku bankowego za pośrednictwem wszelkich nośników elektronicznych, w tym komputera i Internetu, smartfonu, telefonu, bankomatu, czy terminalu POS.

Co nam oferują banki

Banki swoim klientom oferują niezliczoną ilość rozwiązań i możliwości dostępu do konta osobistego, czy firmowego, za pośrednictwem różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. Współcześnie przeżytkiem jest bezpośredni kontakt z doradcą w placówce banku.

W szczególności jeśli chodzi o wypłacenie, bądź wpłacenie gotówki, czy zlecenie wykonania transakcji płatniczej. Dzisiaj mamy dostęp do tylu narzędzi, które możliwie w największym stopniu ograniczają nam bezpośredni kontakt z bankiem, a tym samym oszczędzają nasz czas i pieniądze. Podstawową form bankowości elektronicznej jest home banking.

To rozwiązanie dające możliwość obsługiwania rachunku bankowego bez wychodzenia z domu przy użyciu telefonu i komputera ze specjalnym oprogramowaniem. Inną formą bankowości elektronicznej jest szeroko pojęta bankowość internetowa, a więc komunikacja z bankiem za pośrednictwem Internetu. Ta forma bankowości daje możliwość wykonywania internetowych przelewów i innych operacji na internetowym rachunku osobistym, bądź firmowym.

Formą bankowości elektronicznej jest także bankowość mobilna – jedno z najbardziej nowoczesnych rozwiązań, dające możliwość korzystania z rachunku bankowego przy pomocy aplikacji mobilnych. Inną formą bankowości elektronicznej jest także WAP, teletekst, e-mail banking, czy bankowość wirtualna..

Close