Bankowość wirtualna

Jeszcze do niedawna to co wirtualne wydawało nam się niedostępne, bardziej odległe, a przede wszystkim mniej bezpieczne. Woleliśmy mieć dostęp do usług i produktów namacalnie. Nikomu do głowy nie przyszło, aby robić jakiekolwiek zakupy przez Internet, a już na pewno nie dokonywać przelewów i przechowywać pieniędzy „w chmurze”, którą przecież jest ten cały system elektroniczny.

A jednak! Wszystko poszło do przodu. My sami staliśmy się bardzo otwarci na nowe możliwości. Staliśmy się bardziej ufni, a dzięki temu zyskaliśmy dostęp do wielu nowoczesnych rozwiązać, m.

in. bankowości wirtualnej.

Czym jest bankowość wirtualna?

Bankowość wirtualna to nic innego, jak wirtualny dostęp do pieniędzy.

Najprościej ujmując, są to wszelkie działania związane z bankowością, prowadzona za pośrednictwem urządzeń z dostępem do Internetu – komputera, laptopa, tabletu, czy smartfonu. Bankowość wirtualna opiera się z dużej mierze na bankach wirtualnych, które swoje działania prowadzą wyłącznie lub głównie za pośrednictwem Internetu. Pierwszym wirtualnym bankiem w Polsce był mBank, który na przestrzeni lat zyskał niewyobrażalnie duże grono lojalnych odbiorców.

W ślad za nim poszły również inne banki. Warto także wskazać, że współcześnie już nie tylko banki tradycyjne oferują dostęp do bankowości wirtualnej, ale m.in.

także sieci telefonii komórkowych, czy nawet Poczta Polska. Ci pierwsi bardzo mocno w ostatnim czasie zaangażowali się w wirtualną bankowość. Dla wielu klientów jest to korzystne rozwiązanie łączące w sobie zarówno usługi bankowości z usługami sieci komórkowej.

Close