Bankowość mobilna dziś i jutro

Powszechność i niemalże nieograniczony dostęp do Internetu sprawiły, że nasze życie na wielu płaszczyznach opiera się właśnie na Internecie. Oprócz tego, że nasze codzienne życie jest związane z wirtualną rzeczywistość, również tak ważna w życiu każdego człowieka sfera jak np. ekonomia jest współcześnie ściśle związana z możliwościami jaki daje Internet.

Internet i bankowość

Internet daje nam możliwość korzystania z bankowości w zupełnie innym wymiarze i na wiele nowych sposobów. Instytucje wirtualnych banków czy biur maklerskich są coraz powszechniejsze. Łatwy dostęp do nich zapewnia już nie tylko Internet w urządzeniach stacjonarnych, ale przede wszystkim urządzeniach mobilnych takich jak smartfony, czy tablety.

Dzięki nowoczesnym technologiom i funkcjonalnym aplikacjom mamy możliwość m.in. dokonywania przelewów niemal w każdym miejscu np. w podróży, w korku, czy na lotnisku. Ponadto w każdej chwili możemy sprawdzać aktualizacje kursów giełdowych, jak również dokonywać transakcji kupna i sprzedaży walut. I to wszystko przy pomocy wyłącznie smartfona z odpowiednią aplikacją.

Nie potrzebujemy już do tych czynności stacjonarnego sprzętu. Telefonia komórkowa wypiera telefony stacjonarne, a zwykłe telefony komórkowe są wypierane przez smartfony. Współcześnie już nie tylko młodzi ludzie korzystają z nowych technologii. Uczą się ich również osoby starsze, widząc w nich potencjał i przyszłość komunikacji ze światem. Pomimo tego, że obecnie wciąż odsetek osób korzystających z bankowości mobilnej jest niewielki, mamy do czynienia z tendencją wzrostową. Bankowość mobilna się rozwija i będzie rozwijała się dalej.

Close